About us      Contact

Спорт и рекреација

 lure-11-5-angle-l

FeelFree Lure 11.5 Kaјак

Наменет за реки,езера и море

Должина 350см, Ширина 91см, Тежина 34кг

Капацитет 193кг.

Цена: 111.000 ден.

 kajak-na-napuhavanje-2-do-3-mjesta-new-itiwit-2-zeleni

Tribord Itiwit Кајак

Наменет за 2-3 особи (230кг)

Стабилен, сигурен за мирни пловидби

Цена: 25.800 ден.

 kayak gonflable itwit 18387560tci pshot 050.jpg2000 2000xarxps square 2000.jpg2000 2000xoxar

Tribord Itiwit Кајак 

Наменет за 1 особа (100кг)

Стабилен, сигурен за мирни пловидби

Цена: 14.900 ден.

 

luna-gumenjak-slika-51005485-070420161137249960

Luna Гумен Чамец

Цена: 33.900 ден.

crveni-plutajuci-prsluk-za-jedrilicu-katamaran-kajak-dasku-ba-50-n

Спасувачки елек Tribord 50N

Наменет за сите водени спортови

Цена: 1150 ден.

 novo-fiksno-i-simetricno-veslo-za-kajak-ck100

Весло за кајак (склопливо на 2дела)

Симетрично весло за рекреативни

пловидби на река или море

Цена: 2100 ден.

bellyboat

R.T Max Float Belly Boat

Цена: 8980 ден.

*нема на залиха

 komplet-2-spuzve-za-nosac-prenosenje-kajaka-sirina-75-cm

Пар заштитни навлаки за кајак

Должината е прилагодлива според

ширината на кајакот

Цена: 1090 ден.

product 14581 fullsizeethrust36lb

E - Thrust 36LBS Mотор

Цена: 13.990 ден. 

 kayakpaddleblack220cm

Кајак весло

Цена: 3200 ден.

 

50189 700

FeelFree Uni Bar

Цена: 12.500 ден.

 

 nosac-stapa-za-kajak-rtm

Држач за трска RTM

Овозможува прицврстување на

трската за риболов 

Цена: 1900 ден.

 Veslo-za-ribiski-kajak-Feelfree-ALU-eno-dvodelno-240-250cm 592c26268e8d1

Атрактивно карбон весло за кајак FeelFree

Должина 240-250 см

Цена: 4990 ден.

 

XJ021-Children-Swimming-Life-Vest-for-511-Years-Old-Orange-Fluorescent-Green 1 nologo 600x600

Спасувачки елек

Цена: 1400 ден.

36031-10169368

Спасувачки елек

Цена: 2850 ден.

 

 
 

nozna-pumpa-5l-sevylor

Ножна пумпа 5L Sevylor

Совршена пумпа за пумпање на

вашите кајаци, без струја

Цена: 650 ден.

 

rucna-pumpa-dvostrukoga-djelovanja-s-vise-nastavaka

Рачна пумпа Tribord

Со различни дополнителни делови кои

овозможуваат пумпање на сите видови на 

производи

Цена: 720 ден.

 

 

 

 

За нашиот квалитет и сериозен однос потврдува долгогодишната традицијата на работа од 1993 година. Со секојдневно настојување да понудиме подобри и поквалитетни производи  за поголемо задоволство на потрошувачите, нашата фирма СОРЕКС успева да стане водечка компанија во Македонија.

Контакт

  • Email contact@petcentar.com.mk
  • Телефон  00389 044 330 303
  • Mоб 070 240 820
  • Адреса Бул.Илирија Бр.14/1 Тетово, Македонија

Top
All for Joomla All for Webmasters